УЗД визначення вагітності та скринінг плода

Ультразвукове дослідження вагітної домашньої вихованки — дуже важлива процедура. Вона швидко й безпечно для самиці встановлює факт вагітності. УЗД дозволяє оцінити здоров'я тварини, а скринінг плодів — перевірити їхній стан, що для маляток також абсолютно безболісно й не шкідливо.

Найліпший термін для візуалізації вагітності за допомогою ультразвуку в кішок — 11–14-й день, а у собак — 21-й день. Перед візитом на обстеження улюблениці власнику варто знати, що в кішки вагітність наступає через 24–50 годин після в'язки. Що стосується собак, запліднення може зайняти до 5 днів.

Що можна дізнатися про плоди при УЗД?

Орієнтуючись на розміри плодів та інші характерні ознаки, наш ветеринар визначає термін вагітності та попередню дату пологів. Також за допомогою УЗ-дослідження наш фахівець точно дізнається, в якій кількості очікувати поповнення. Кращим строком для візуалізації кількості дитинчат у кішки є 15–28 доба вагітності, у собак — 22–48 доба.

Візуалізація патологій протікання вагітності та родового періоду

При ультразвуковому дослідженні тварин, які зазвичай мають багатоплідну вагітність, нерідко констатуються:

  • Відхилення від норми показників навколоплідних вод.
  • Інфекції.
  • Загибель плода.
  • Гіпоксія.

Гіпоксія плода діагностується за результатами УЗД, що дає відомості про серцебиття плодів. При цьому потрібна невідкладна терапія, а іноді й екстрений кесарів розтин. Дослідження може проводитися навіть в ході пологів, якщо спостерігається слабка пологова діяльність. За його результатами лікарі розуміють, чи потрібна операція, або достатньо безопераційної допомоги при пологах.

УЗД у післяпологовому періоді

Протягом місяця після пологів матка самиці повністю відновлюється до стану, як до вагітності. Трапляється, що в цей час виникають ускладнення, наприклад, затримка посліду в порожнині матки, запальні захворювання або розростання тканин матки. Саме тому ми рекомендуємо привезти улюбленицю на УЗД через 3–4 тижні після появи її малюків на світ.

Попередньо запишіться на процедуру онлайн, або зателефонуйте за номером:

(044) 333 95 63. Ми відповімо на всі питання і виберемо Найбільш зручний час для Вашого візитом!

Записатися на прийом Live-консультація